Kategoriler
Mobil

Google yeni telefonu 2 XL ile geliyor

Dünya’nın teknolojik gelişmeler konusunda yakından takip ettiği Google akıllı telefon piyasalarında isminden söz ettirme başarısı göstermeye devam ediyor. Son zamanlarda akıllı telefon kullanım oranının artması ve beraberinde kullanıcıların taleplerinin artması firmaların bu piyasalarda yelken açmasını sağladı.

Özellikle geçtiğimiz yıl içerisinde kullanıcıların hizmetine sunduğu Google Pixel ile adından sıkça söz ettiren Google’ın yakın zamanda karşımıza yeni bir amiral gemi telefon ile çıkması bekleniyor. Hatta 2017 yılı içerisinde kullanıcılarına bir amiral gemi telefonun yanı sıra bir de orta segment üzerinde yer alan alacak olan telefon sunmaya hazırlanan firmanın telefonda tercih edeceği isim ise 2 XL olacak gibi söylentiler gelmeye başladı.

Google’in telefon isimlerine verdiği balık isimlerinden sonra yeni telefonunun ismi ise Walleye yani Sudak Balığı olacağı açıklandı. Uzun zamandır suda yaşayan canlıların isimlerini telefonlarına vererek bu konuda dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Google’un bu tercihinden sonra gelecek olan diğer telefonuna vereceği isim de açıklandı. Taimen yani Alabalık olan balığın adını ikinci çıkartacağı telefonda tercih eden Google bakalım bu telefonları ne zaman kullanıcıların hizmetine sunacak merak konusu.

Telefon hakkında teknoloji firmaları tarafından çıkan söylentilere göre özelliklerinin sır gibi saklandığı ancak ekran konusunda geçen sene çıkartılan modelin aksine daha büyük ekranlı bir telefon ile gelmesi beklenen 2 XL’ın diğer özelliklerinin yakın zamanda basına sızması bekleniyor.

Apple ve Samsung firmasının başını çektiği akıllı telefon piyasalarında kendisine yer bulmaya çalışan firmanın sunacağı 2 XL telefonunda bakalım üst düzey özellikler mi yoksa geçen sene karşımıza çıkan Pixel’e yakın özellikler ile mi geleceği merak ediliyor.

Haziran ayının ortalarında doğru özellikleri açıklanması beklenen bu telefonun bakalım beklentileri karşılayıp karşılamayacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir