Kategoriler
Mobil

Apple Iphone 8’i Ne Kadardan Satmayı Planlıyor?

Son zamanların en fazla merak edilen konularından bir tanesi olan, teknoloji meraklıların adeta yeni göz bebeği Iphone 8; daha resmi olarak tanıtımı yapılmamış olması ile birlikte hakkında her geçen gün yeni bir bilgi sızıntısı ortaya çıkan önemli bir telefondur.

Yeni piyasaya sürülecek olan Iphone 8 için hedeflenen satış miktarı ise oldukça yükseklerde. Apple için çip üretmekte olan firmalar, Apple’ dan gelen yoğun istekler üzerine üretim miktarlarını çok fazla arttırdığını açıklaması ile birlikte her dönemin ¼ ü için yaklaşık olarak 50 milyondan fazla çip setin üretilecek olduğunu da açıkladı.

Peki Apple, yeni piyasaya sürülecek olan Iphone 8’i ne kadar fiyata satmayı planlamaktadır?

Apple firmasının bu sene Eylül ayında piyasaya sürmeyi hedeflediği, daha şimdiden gönüllere taht kurmayı başarmış olduğu yeni Iphone modelinin satış ücreti hakkında birçok iddia ortaya çıkmaya başladı. Apple’ın 10. yılını kutlayacağı ünlü Iphone serisinin yeni modeli olan Iphone 8’in fiyatının yaklaşık olarak bin doların üzerinde olacağına ve şimdiye kadar üretilmiş olacak en pahalı Iphone modeli olacağına dair kesin denilebilecek görüşler ortaya çıkmıştır. Ayrıca bu yıl Eylül ayında piyasaya sürülecek olan Iphone 8 modelinin sır gibi saklanmasının yanı sıra yeni bir iddia da ortaya atılmış bulunmaktadır. UBS analisti olan Steven Milunovich tarafından yeni elde edilen bilgilere ve şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı iddiasına göre, yeni çıkacak olan iPhone 8 modeli ABD içerisinde 850 dolardan başlayan fiyatlar ile satılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir