Kategoriler
İnceleme Oyun

Shenmue 3 Oyun İncelemesi

Shenmue 3 bir “açık dünya oyunu” özelliği taşıyor. Oyun pek çok kullanıcı tarafından büyük bir beğeni topluyor. Oyunun özelliklerine bakılacak olursa; oyun gerçek zamanlı oluyor.

Örneğin sizin saatiniz saat 10 ise oyunda da saat 10 olacak. Oyunda istediğiniz her yere gidebiliyorsunuz, herkesle konuşabiliyorsunuz, kendinize ait bir işiniz hatta bir eviniz dahi bulunuyor. İstediğiniz yere otobüsle de gidebiliyorsunuz. Otobüs sayesinde hızlı bir şekilde kolayca istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. İlk çıktığı zaman oyun bu şekildeydi. Ancak zaman içinde bazı özellikleri değişiklik göstermeye başladı. Özellikle zaman kavramında değişiklik şu şekilde oldu. Gerçek hayattaki 60 dakikalık bir zaman dilimi oyunda 5 dakikaya entegre edildi. Oyunda Ryo adlı bir genci yönetiyorsunuz. Oyunun en önemli özelliklerinden biri de çıktığı zamanlara göre özelliklerinin döneminin oldukça üzerinde olması. Mesela eve geç kalırsanız ailenizden azar yiyorsunuz. Doğru tuşa doğru zamanda basma sistemini de ilk getiren oyunlar arasında yer alıyor. Shenmue yavaş ilerleyen bir oyundur, oyunun yapımcısı ise Yu Suzuki’dir.

Shenmue 3 ve Oyun Özellikleri

Shenmue 3 bir Kickstarter projesi olarak başlatıldı. Oyun yine yapımcısı olan Yu Suzuki tarafından hazırlandı. PC ve PS4 için de uygun hale getirildi. Oyun için ilk başta 2 milyon dolar talep edilse de 3.8 milyon dolarlık bağış ile de yoluna devam etmeyi başardı.

Shenmue 3 bağış geldikçe büyüyen ve gelişen bir oyun. Bunun sebebi de bir ton da stretch goal olması. Dreamcast sahibi olan az sayıda insanın oynayabildiği bir oyundur. Yu Suzuki oyunu E3 fuarında tanıttığı andan itibaren Kickstarter’da bir gece içinde 6 milyon doları aştı. Yu Suzuki ve Ys Net, Kickstarter sayfasının üzerinde de oyun hakkında çeşitli görseller de yer alıyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir