Kategoriler
İnceleme Oyun

Rime Oyun İncelemesi

Çizgi film tarzındaki grafikleri ve ilginç yapısı ile dikkat çeken Rime oyunu piyasada. Rime oyun incelemesi yapmadan önce oyunun 4 platform için piyasada olduğunu belirtmek gerekiyor. PS4, PC, Xbox One ve yeni konsol Nintendo Switch için oyun oynanabilir durumda.

Rime Nasıl Bir Oyun?

Rime için bulmaca türünde bir platform oyunu demek mümkün. Oyun çok ilginç grafiklere sahip. Tequila Works‘un Rime oyunu bir çocuk gözüyle baba figürünü anlatması açısından harikalar yaratıyor. Oyunda oyuncu tarafından 12 yaşındaki bir çocuk fantastik bir dünyada kontrol ediliyor ve macera hiç bitmiyor. Bulmacalar ve aksiyon oyun boyunca oyuncuyu adeta esir alacak.

Oynanış

Bir video oyunu için tartışmasız en önemli unsur olan oynanabilirlik bu oyunda fazlasıyla var. Oyunda sadece bulmaca çözmekle kalınmıyor yüksek tepelere, binalara tırmanıyor, fantastik öğeler içinde maceralar yaşıyorsunuz. Oyun için salt bir platform demek mümkün değil daha da fazlasını sunuyor. Prince of Persia oyununa birçok yönden de benziyor. Ayrıca oyunu bitirebilmek için harcanması gereken sürenin uzun olması da oyun için avantaj.

Grafik ve Ses

Rime, çizgi film grafikleriyle oluşturulmuş. Bu durum yapımcı için nispeten daha az riskli diye tercih edilmiş diye düşünmek lazım. Günümüzde çok detaylı grafikli oyunların yapım aşamasının hem zor olduğunu hem de grafiğe doymayan bazı oyuncuları yine de memnun edemediği düşünüldüğünde bu durum normal karşılanabilir. Sesler de çok kaliteli, özelikle efektler ve müzikler başarı ile oluşturulmuş durumda.

Sonuç

Oyun basit görünen yapısına rağmen yoğun ilgi çekmeyi başarmış durumda. Çünkü grafiğe yüklenmeden sadece oynanış ile harika oyunlar yaratılabileceğini tekrar gösterdi. Bunun yanında uygun olan fiyatı da oyunun ilgi çekmesinde rol oynayan faktörlerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir