Kategoriler
Giyilebilir Teknoloji

Windows 10’lu İlk Akıllı Saat Piyasaya Giriş Yapıyor

Windows 10 işletim sistemine sahip olan akıllı saat bulunmuyordu ancak Trekstor isimli bir şirket, Windows 10 işletim sistemli ilk akıllı saati üretti ve yakın zamanda pazara sunacak !

Günümüzde giyilebilir teknoloji alanında oldukça aktif olan akıllı saatlerde daha çok Android işletim sistemi yer alıyor. Akıllı telefon alanında istediği başarıları bir türlü elde edemeyen Windows işletim sistemi artık akıllı saat alanında da karşımıza çıkıyor.

İLK WİNDOWS 10’LU SAAT GELİYOR

İlk Windows 10 işletim sistemine sahip akıllı saat Trekstor şirketi tarafından yakın zamanda satışa sunulacak. Microsoft’un doğrudan kendisinin cihazı satışa sunmaması son derece ilginç bir hadise olarak da dikkat çekiyor. Hatta Microsoft, ilk Windows 10’lu akıllı saatin hazır olduğunu ve Trekstor tarafından satışa sunulacağını resmi olarak açıkladı. Cihazın işletim sisteminin tam adı Windows 10 LoT Core…

HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP ?

Ürünün ekranı 1.54  inch büyüklüğünde olup camı Gorilla Glass 3 isimli teknoloji ile korunmakta. Üründe hem Wi-fi , hem de bluetooth imkanının bulunduğunu ifade edelim.

Eğer ürün yeterli ilgiyi alırsa yakın zamanda Windows 10 tabanlı çok daha fazla akıllı saat görebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir