Kategoriler
Genel

Yazbee’nin Sahibi Kim? Arif Ünver’i Tanıyalım!

Yüzde yüz yerli sermaye ve yerli kaynaklarla üretilen yepyeni sosyal ağ projesi Yazbee, hayatımıza hızlı bir giriş yaptı.

Yazbee ekibi, hedef olarak da 30.000.000 kullanıcıya ulaşma amaçlarının olduğundan bahsetti. Peki Yazbee’nin vizyoner sahibi kim, gelin tanıyalım.

Arif Ünver Kimdir?

Mobifin Mobil Finans Teknoloji Hizmetleri A.Ş. YKB
1973 yılında Ankara’da doğan Arif ÜNVER, 1992-1993 yıllarında Şekerbank Menkul Değerler’de başladığı Sermaye piyasası kariyerine, ülkemizin önde gelen banka ve aracı kurumlarında devam etmiştir. Yapı Kredi Yatırım, Ziraat Yatırım, Anadolu Yatırım, TAIB Yatırım, Turkish Yatırım ve Taksim Menkul Değerler gibi, sermaye piyasalarının önde gelen kurumlarında, broker, yatırım uzmanı, dealer, portföy yöneticisi, şube müdürü, banka alco üyeliği, araştırma ve kurumsal finansman gibi geniş bir yelpazede hizmet vermiştir.
Lisans eğitimi ekonomi olan, Arif ÜNVER’in yüksek lisansı MBA dir. Sermaye Piyasası ileri düzey yetki belgesine ek olarak, İMKB Tahvil bono temsilcisi belgesi ve İMKB Hisse Senetleri Üye Temsilcisi belgelerine sahiptir.
Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği kurucularından olup 2012-2016 yılları arasında dört yıl Yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır.  “Borsa Okuryazarlığı Projesi”ni yürütmüş olan Arif ÜNVER, 2012-2016 arasında GMG de köşe yazıları yazmıştır. Anadolu Ajansı Finans masasında analist olarak hizmet vermiş olan ÜNVER, çeşitli üniversitelerde konferans ve eğitimler vermektedir. Ek olarak finans haberciliği yapan basın kuruluşlarına piyasa eğitimi vermiş ve vermektedir. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Öğretim Görevlisi olarak Yüksek Lisans öğrencilerine “Finansal sistem, sermaye piyasaları ve borsa” dersini vermiştir.
Sermaye piyasalarının gelişimi adına, ülkemizin önde gelen gazete ve televizyonlarında mülakat ve yazıları yer almaktadır.
20 yılı aşan meslek tecrübesini, teori ve pratiğin harmanlanmış hali ile her profile hitap edecek bir yaklaşımla “Arif ÜNVER ile Sermaye Piyasası ve Borsa okuryazarlığı” adlı kitabı ile sabitlemiş, Dursun Ali YAZ ile eş yazar olduğu, “Borsadan Uygarlığa” adlı bir kitabıda yayımlanmıştır…
Ve günümüzün en önemli alanı olan teknoloji tarafında kurucu ortağı olduğu Mobifin A.Ş. nin yönetim kurulu başkanlığını icra etmektedir…

https://bausem.bau.edu.tr/egitmen/arif-unver

Arif Ünver Yazbee’den önce de birçok projede görev almış ve değerli işlere imza atmış bir girişimci. Yeni proje ile ilgili hedeflerini sorarsak yüksek ihtimalle ulaşılması zor olmayan bir hedef tanımlaması ile karşılaşacağız.

Etrafındaki gençlere bakılırsa dinamik bir ekiple birlikte Yazbee’yi iyi günlere taşıması çok uzun sürmeyecek. İşte Yazbee’nin mimarları!

Yazbee standartların dışına çıkarak bize aynı anda birçok uygulamaya benzer bir proje ortaya çıkarmışlar. Kuşkusuz projenin en çok beğenilen yeri kategorileme sayfası olmuş.

Programların ufak tefek eksikleri var, ancak zamanla çok daha iyi yerlere geleceği aşikar, nitekim mükemmele çok yakın bir iş henüz başlangıçta karşımıza çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir