Kategoriler
Genel

The Last Of Us Part II Oyunu İncelemesi

Naughty Dog tarafından geliştirilen oyun ilk çalışmasında olduğu gibi bu çalışmasında da hikaye anlatımını ayyuka çıkarmış görünüyor. Serinin ilk oyununda büyük bir virüs salgını ile başlayan hikayede kızını öldürmesi karşılığında virüsün çaresini bulabilecek bir karakter görüyorduk. The Last Of Us Part II ise ilk serideki hikayenin devamı niteliğinde farklı insan hayatlarının harmanlandığı harika bir hikaye haline geliyor. Oyunun ilk videolarında bir önceki seriyi hatırlatan pasajlar eklenmiş olduğu gibi insanı duygudan duyguya sürüklemesi ile etkiliyor. Gerilim ve tempo dolu bir oyun olan The Last Of Us Part II oyunu incelemesi, müzik ve seslendirmeler açısından da oldukça başarılı bir görüntü sergiliyor.

The Last Of Us Part II Oyunu Özellikleri Neler?

Yapımcılığını Sony’nin yaptığı The Last Of Us Part II oyunu özellikleri genel olarak incelendiğinde hikaye anlatımı ile öne çıkıyor. Son zamanlarda piyasada bulunan çok oyunculu oyunların yanı sıra hikayesi ile dikkat çeken bu çalışmada ilk serinin arasından 5 yıl geçmiş ve kahramanlarımız Ellie ve Joel, Joel’in kardeşi ve onun karısı Maria ile bir eyalete yerleşmiştir. Mutlu bir hayat süren ikili ve onlarla beraber yeni olaylara katılan Joel ve Maria artık büyük bir intikam hikayesinin içerisinde yer alıyor. İlk serideki virüs salgınından sonra FEDRA adında askeri bir kuruluş kuruluyor. Ayrıca oyunda dini bir öge olan Serefiler tarikatı da ekleniyor.

The Last Of Us Part II Oyunu Fiyatı Ne Kadar?

Adeta bir film akıcılığında ilerleyen oyunda çoğu zaman karşınıza intikam tutkusu ile yanıp tutuşan karakterler çıkıyor. Savaşmak zorunda kaldığınız gibi kendinizi de korumaya çalışıyorsunuz. Oynarken neler olacağını merak edeceğiniz The Last Of Us Part II oyunu fiyatı genel olarak 495 TL’den başlıyor. Amazon gibi farklı mecralarda da bulabileceğiniz oyunun içerisinde virüsün çeşitli mutasyonlara uğraması ile savaşın içerisine yeni hastalıklarda ekleniyor. Doyasıya kaçış ve savunma oyunu oynamak isteyenlerin tercih edeceği bu oyunda Ellie ana karakter oluyor. Mekanikleri oldukça gelişmiş olan Ellie ile oyun içerisinde acımasız çatışmalara dahil olabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir