Kategoriler
Genel

Kasım ayı askerlik yerleri ne zaman belli olur ?

Kasım ayı askerlik yerleri ne zaman belli olur ? sorusu 2018 yılının  Kasım ayında askere gidecek kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından henüz bir duyuru yayınlanmadı. Ancak geçtiğimiz yıl açıklanan tarihleri baz aldığımızda uzun dönem askere gideceklerin ( Önlisans – lise- ortaöğretim- ilköğretim mezunları) için 8-15 Ekim tarihleri, kısa dönem askere gideceklerin ise (üniversite- yüksek lisans – doktora) 16-22 Ekim tarihlerinde yerlerinin belli olması bekleniyor. Ağustos celbinde askere gidecek olan yükümlülerin sonuçları Temmuz ayının ilk iki haftası ve son iki haftasında açıklanmıştı.  Buradan anlaşılacağı üzere muhtemel tarihler belirttiğimiz şekilde olacaktır. İlk celp döneminde askere gidecek olan yükümlüler Ekim ayının son haftasında, ikinci celbe kalan yükümlüler ise Aralık ayında teslim olacaklardır. Celp dönemi rastgele belirlenmektedir. Askerlik için başvuran yükümlülerin %90’ı ilk cep döneminde, %10’u ise ikinci celp döneminde askere gitmektedirler.

Yedek Subay (Asteğmen) sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yedek subay aday adayları yani askerliğini Asteğmen olarak yapacak olan kişilerin sonuçları yine kısa dönem ile birlikte belli olmaktadır. Askerlik yerleri belli olduğunda Asteğmen olan yükümlülerden meslekçi olarak görev yapacaklar (Öğretmen, Mühendis, Doktor, Avukat) 1 ay, diğer adaylar ise (İşletme, İktisat, Edebiyat vs mezunları) 2,5 ay boyunca eğitime tabi tutulacaklardır.

 

kasım celbi ne zaman askere gider

2018 celp dönemleri hangi il ne zaman asker gönderiyor

askerlik celp dönemleri 2018

kısa dönem askerlik celp dönemleri 2018

kasım celbi teslim tarihi 2018

2018 şubat askerlik yerleri ne zaman belli olacak

 

“Kasım ayı askerlik yerleri ne zaman belli olur ?” için 4 yanıt

Kasım ayı askerlik yerleri bana kalırsa yukarıda belirtilen tarihlerde açıklanacaktır. Askere gideceklerin Allah yardımcısı olsun 🙂

Kasım ayı askerlik sonuçları yaklaşık olarak belirttiğimiz tarihlerde açıklanabilir.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında askere gitmiştim. Her vatan evladı askerliğini yapmalı 🙂

Kasım 2018 celbinde askere gideceklerin Allah yardımcısı olsun. Askerlik güzel olduğu kadar sıkıntılıdır. Kasım ayında gitmek ise bana kalırsa avantajlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir