Kategoriler
Donanım Haberleri

Lenovo CES 2018’de gerçekliğe meydan okudu

Lenovo Las Vegas’ta CES 2018 Fuarı’nda, çok sayıda yeni ürün tanıttı. Bu yeni akıllı cihazlar, cep telefonundan PC’ye ve ev ortamında kullanılan cihazlara kadar kullanıcılara daha üstün bir gerçeklik deneyimi sunuyor.

Lenovo Mirage Solo VR Gözlük + Lenovo Mirage VR Kamera

Fuarda sergilenen dünyanın ilk bağımsız Daydream VR gözlüğü olan Lenovo Mirage™ Solo, bugüne kadar olan sanal gerçeklik deneyimlerini keşfetmenin en yeni yollarından birini sunuyor. Lenovo Mirage™’ın cep boyutundaki “konumlandır ve çek” özellikli, çift 13MP balıkgözü ve 180 x 180° görüş alanıyla 3 boyutlu fotoğraf ve video çekmek için kullanılan kamerası ile hayatınızın en değerli anlarını yakalayabilir ve bu o anları 3 boyutlu olarak canlandırabilirsiniz.

Çekilen fotoğrafları ve videoları izlemek veya paylaşmak için Google Photos™ ve YouTube™ hesaplarınıza yükleyebilir ve Mirage Solo VR gözlüğü ile izleyebilirsiniz. Ürün, yüksek kaliteli çift kamera, yerleşik Wi-Fi ve LTE sürümünde X9 LTE hücresel modem içeren Qualcomm Connected Camera® Platform ile birlikte geliyor.

Ayrıca bu başlığı kullanarak Google Daydream’in sanal gerçeklik platformundaki WorldSense™ hareket izleme teknolojisini kullanan ilklerden biri olabilirsiniz. WorldSense™’i kullanarak istediğiz mekanda özgürce hareket edebilirsiniz. Dilerseniz Eyfel Kulesi’nde manzaranın tadına varabilir, dilerseniz Everest Dağ’ına çıkabilirsiniz.

 

New Glass C220: Yapay Zeka ile Artırılmış Gerçeklik Bir Arada

Fuarda sergilenen bir diğer ürün ise bir gözlük ve cep ünitesinden oluşan Lenovo C220 Akıllı Gözlük. Yapay zeka teknolojisi kullanarak gerçek nesneleri tanıyan bu 60 gram hafiflikteki cihaz, Android işletim sistemi ile çalışıyor. Gözlüğü taktığınızda bir gözünüzle artırılmış gerçekliği deneyimlerken diğeriyle etraftaki gerçek dünyayı izleyebiliyorsunuz.

New Glass C220, görüş alanınızdaki bilgileri toplamaktan onarım için adım adım öneriler sunmaya, talimat vermekten, bozuk ekipmanı tanımlamaya kadar bir çok değişik alanda kullanılabiliyor ve üstelik tüm bunları ellerinizi hiç kullanmadan yapabiliyorsunuz.

Lenovo Smart Display ile Güne Akıllı Başlayın ve Akıllı Bitirin

Google Assistant teknolojili Lenovo Smart Display, evde teknoloji kullanımını daha rahat ve kullanımı kolay hale getiriyor. Sesinizle veya dokunuşunuzla kontrol edilebilen bu cihazı aydınlatmadan ısıtmaya kadar tüm akıllı ev cihazlarınızın komuta merkezi haline getirmeniz mümkün. 8 inç veya 10 inçlik ekran modeline sahip olan Lenovo Smart Display, Qualcomm® Home Hub Platform ile destekleniyor.

 

Snapdragon İşlemcili İlk Dizüstü Bilgisayar Miix 630

Lenovo Miix 630, 2’si 1 arada, ayrılabilir tasarımı ile taşınabilirliğini bir tık ileriye götürüyor. Bir akıllı telefonun mobilitesiyle Windows 10 S dizüstü bilgisayarın esnekliğini ve üretkenliğini sunuyor.2 Cihazda, Wi-Fi yerine hızlı 4G LTE2 teknolojisini kullanarak da 20 saate kadar video oynatma fırsatından yararlanabilirsiniz.

Qualcomm Snapdragon 835 Mobile PC platformu ile üretilen Miix 630, 15.6 mm inceliğe ve 1,33 kg hafifliğe sahip. Cortana® ile Windows 10 S sayesinde kişisel dijital asistanınıza erişmek için sesinizi kullanabilir ve daha güvenli ve konforlu oturum açma deneyimi için Windows Hello™ biyometrik yüz tanıma teknolojisini kullanabilirsiniz.

Daha Duyarlı ve Akıllı ThinkPad Serisi

ThinkPad markası, iş dünyasında profesyoneller için dizüstü bilgisayarlarda yine son teknolojiyi sunmaya devam ediyor. Lenovo değişen çalışma ortamına göre X1 serisinde ekranlarda, gizlilik ve bağlantı unsurlarında yenilikler getiriyor. 13 inçlik yeni X1 tablete 3K görüntü ve isteğe bağlı küresel LTE-A bağlantısı seçeneği sunuyor. X1 Carbon ve X1 Yoga’da Amazon Alexa teknolojisi ile mükemmel görüntü kalitesi ve ThinkShutter Kamera Gizliliği için de Dolby Vision HDR4 destekli premium ekran sunuyor. X1 Carbon serisine eklenen yeni dokunmatik ekranlı modeller ile 15 saate varan pil ömrü sayesinde ise kullanıcılar bu bilgisayardan hiç vazgeçemeyecekler.

 

ThinkPad serisinin en öne çıkan ürünlerinden X280 ise yalnızca 2.56 lbs ile ölçülecek kadar inceliyor; T480 modeli ise yandan bağlantı istasyonu, kızılötesi kamerası, küresel LTE-A bağlantısı ve 27 saatlik inanılmaz pil ömrüyle kurumsal standardı yeniden yazıyor.

Hareket halinde değilken daha geniş ekran arıyorsanız yeni Lenovo Thunderbolt™ 3 Graphics Dock, bazı Lenovo PC’lere üç adet 4K ekran bağlamanızı ve aynı zamanda ayrık grafik kaynaklı performans artışı ve panoramik görüntü elde etmenizi ve bilgisayarımızı şarj etmenizi sağlıyor. Ayrıca grafik bağlantı istasyonuyla Windows Mixed Reality için Lenovo Explorer kulaklıkla IdeaPad™ 720S’i bağlayarak bilgisayar deneyiminizi yükseltebilirsiniz. Bu sayede sanal gerçeklik oyunları oynayabilir ve sanal turlarla dünyanın her yerine seyahat edebilirsiniz.

rize escort

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir