Kategoriler
Donanım Haberleri

AMD Rx Vega İle Bu Kez Oldukça İddialı!

Ünlü teknoloji şirketlerinden AMD, Rx Vega grafik kartı ile son derece iddialı geliyor. AMD, bu kez Nvidia’yı koltuğundan etmek istiyor. 

Günümüzde grafik kart dünyasında iki önemli üretici bulunuyor. Bunlar Nvidia ve AMD olarak dikkat çekerken şuana kadar yaşanan rekabette Nvidia açık ara önde gözüküyor. AMD, her ne kadar fiyat performans olarak iyi ürünler sunmayı başarsada gerek yazılımsal olarak, gerek de uzun ömürlülük açısından Nvidia’nın gerisinde kalıyor gibi gözüküyor. Son olarak üretilen Gtx 1080 Ti grafik kartı ile farkı iyice açmaya başlayan Nvidia şirketine bir cevap vermek isteyen AMD, bu doğrultuda yeni bir hamle geliştirdi.

AMD RX VEGA TEK UMUDU !

AMD, yeni grafik kartı AMD Rx Vega’yı satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Şuan da kartın son rütuşlarının yapıldığını söyleyebiliriz. Açıklanan bilgilere göre AMD Rx Vega grafik kartı 14 nm teknolojisine sahip olacak. Yani Rx 480  grafik kartında bulunan Nm ile aynı olacak. Haliyle ben AMD Rx Vega’nın çift GPU işlemci birimine sahip olacağını düşünüyorum çünkü Rx 480 sıcaklık olarak her ne kadar iyi seviyede olsa da çok da güçlü bir konumda değildi. Aynı nm için çok çok daha yüksek bir performansın nasıl olacağını bekleyip göreceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir