Kategoriler
Teknoloji

Yurtiçi Kargo’nun Ar-Ge merkezi onaylandı

Türkiye’de sektörünün önemli firmalarından biri olan Yurtiçi Kargo’nun Ar-Ge merkezi onaylandı. Son zamanlarda teknoloji alanlarından yatırım yapan firmanın Ar-Ge başvurusu T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı.

1982 yılında kurulan Yurtiçi Kargo sektörde öncü firmalarından biri haline geldi.  Bilgi ve teknoloji alanlarında yeni yatırımlar yapan firma çalışmalarını Ar-Ge merkezinde sürdürmeye devam edecek. Kargo sektörü açısından önemli olan bu gelişmenin Ar-Ge’nin her alanda uygulanabilir olduğunun bir göstergesi olsa gerek.  Yurtiçi Kargo aldığı bu onayla birlikte  sistem yönetimi, yazılım geliştirme, altyapı ve iş sürekliliği, entegrasyon servisleri ve mobil teknolojiler alanlarında çalışmalara başlayacak.

Yurtiçi Kargo tarafından yapılacak olan çalışmalardan bir tanesi ise gönderilerin Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarında projelendirilmesi çalışması. Aynı zamanda Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında verimliliğin artması ve operasyonel mükemmellik sağlayacak yeni sistemlerin üretilmesi. Kısacası kargo sektöründe ihtiyaç duyulan her alanda mevzuata uygun olarak projelendirme çalışmaları yapılacak. Yurtiçi Kargo’nun tüm bu çalışmalarının T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 5746 sayılı Ar-Ge Merkezleri kanunu adı altında gerçekleşeceği söyleniyor.

Teknolojik alanda yaşanan gelişmelere bakıldığında bir çok firmanın Ar-Ge merkezi kurarak yenilikçi adımlar attığını görüyoruz. Bu gelişmeler ülkelerin teknoloji alanında attığı adımlar ile gelecekte söz sahibi olması açısından oldukça önemli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir