Kategoriler
Teknoloji

Türkiye’de 13 mağazaya ulaşan Hilti 2018’de 3 yeni açılış hedefliyor

İleri teknolojiye sahip inovatif ürün ve hizmetleriyle inşaat el aletleri sektörüne yön veren Hilti, İstanbul’da Ümraniye Nato yolu ve Başakşehir’de iki yeni mağaza açtı. 4 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilen açılışlarda, ziyaretçilere özel sürpriz indirimler ve hediyeler sunuldu. Türkiye’deki mağaza sayısını 13’e çıkaran Hilti, 2018 yılında üç mağaza daha açmayı planlıyor.

Kaba inşaat, ince işler, mekanik, elektrik, enerji ve endüstri sektöründe çalışan profesyonellere yönelik ürün ve hizmetler sunan Hilti, Türkiye’deki mağazalarına yenilerini eklemeye devam ediyor. 4 Ağustos Cuma günü İstanbul Ümraniye Nato yolu ve Başakşehir’de iki yeni mağaza daha açan Hilti, açılışa özel uyguladığı sürpriz indirimler ve hediyelerle ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü.

Hilti’nin dijital anlamda donanımlı olarak tasarlanan yeni mağazaları ile birlikte Türkiye’deki mağaza sayısını 13’e çıkardığını belirten Hilti Türkiye ve Orta Asya Pazarlama Direktörü TalaÖzkan, 2018 yılında üç yeni mağaza daha açmayı planladıklarını açıkladı. Son yıllarda mağaza sayısını hızla artıran Hilti Türkiye’nin mağazalardaki çalışan sayısının da son iki yılda iki katına ulaştığını ifade eden Talat Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Şu anda merkez ofisimiz ve 5 büyük ilde konumlanan bölge müdürlüklerimizin yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Malatya, Konya, Bursa ve Samsun’da yer alan mağazalarımızla Türk inşaat sektörüne katma değeri yüksek, inovatif ürünler sunuyoruz. Doğrudan satış modeli ile çalışan çözüm odaklı bir marka olan Hilti için mağazalar büyük önem arz ediyor. Müşterilerimiz mağazalarımızda ürünlerimizi deneyimliyor, bilgileniyor, görüş ve önerilerini ekibimiz ile paylaşıyor. Onlardan aldığımız geri bildirimler ürünlerimizin Ar-Ge sürecine büyük katma değer sağlıyor.” Türkiye genelindeki mağazalarında 2017 yılı sonunda 35 bin ziyaretçiye ulaşmış olmayı hedeflediklerini bildiren Özkan, yılı en az yüzde 25 büyüme ile kapatmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Hilti ve Hilti Türkiye Hakkında

Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan yaklaşık 35 bin nüfuslu Lihtenştayn Prensliği’nde 1941 yılında doğup, bugün yaklaşık 24 bin çalışanı ile global jenerik marka haline gelen Hilti, 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye pazarına ilk kez 1982 yılında giren ve 15 yıl distribütörlük olarak temsil edilen Hilti, 1997 yılından bu yana ise Türkiye’de yüzde 100 yabancı sermayeli bir firma olarak faaliyet gösteriyor. Bu sene 20. yılını kutlayan Hilti Türkiye, göstermiş olduğu gelişimle 2011 yılı başından bu yana 10 ülkenin (Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak) bağlı olduğu bir bölgesel üs konumunda. 2016 yılında yüzde 25 büyüme gösteren Hilti Türkiye, başarısını bilgi, birikim ve inovasyon ile sürdürülebilir değer yaratan bir marka olmaya borçlu. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Hilti Türkiye, 315 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Ekonomiye yarattığı katma değer dışında İnsan Kaynakları alanında çalışmalarıyla da öne çıkan Hilti Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2016” listesinde 4. sırada yer aldı. 2015 yılında aynı ödül kategorisinde 3. sırada yer alan Hilti Türkiye, Yaşam Boyu Öğrenme alanında Özel Ödül’e de layık görülmüştü.

hilti.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir