Kategoriler
Teknoloji

Türk Telekom’dan Türkçe Klavye

Son zamanlarda Türk Telekom firması her geçen günlerde kendini geliştirip ve yepyeni özelliklerini insanlara sunmaktadır. Ancak son zamanlarda çıkardığı Türkçe klavye desteği ile Tambu klavyesi kullanıcıların gözdesi oldu.

Klavye hem Türkçe destekli olup hem de Türkiye’ye özgün olan GIF, çıkartmalara ve daha fazla özelliklerini kullanıcılara sunmuştur. Bu çıkardığı yenilik ile kullanıcıların memnuniyetini arttırmayı başarmış olmuştur. Türkiye’de kendini her zaman geliştirmek isteyen Türk Telekom firması sunduğu ev ve mobil telefonlar ile insanlara hizmetler sunmaktadır. Son çıkardığı mobil uygulama sayesinde de diğer firmaların önüne çıkmayı istemiş bulundu ve farkını ortaya koymayı başarmış oldu. Türkçe klavye Tambu ismiyle daha çok gözde haline gelerek ve bu uygulama sadece Türk Telekom kullanıcılarına özel olarak sunulmuştur. Son yıllarda popüler hale gelen Türk Telekom firması gün geçtikçe yeniliklerini ve avantajlarını da müşterilere sunmaktadır.

Tambu Klavyenin Özellikleri

Akıllı cihaz kullanıcılarına özel olarak tasarlanan ve bu cihazlar İOS ve Android işletim sistemlerine özel olarak çıkartılan bu klavye sistemi kullanıcıların telefonlarının klavyelerini değiştirip daha hoş ve kullanışlı klavyeyi kişilere sunmaktadır.

Türkçe dil desteği ile bu klavye hem Q klavye hem de F klavye özelliklerini müşterilere sunuyor ve Türkçeye özgü atasözlerini ve deyimlerini de içerisine kurulan bu klavye daha önce ki klavyelerde gereksiz sözcükler bulma sorunlarına çözüm bularak daha iyi ve daha anlamlı kelimeler ve cümleler kurarak kullanıcıların beğenisini almaktadır. Tambu klavye sisteminde ise kendine özgün GİF desteği ile, sesli konuş yazma yazılımını da ve ilginç eğlenceli çıkartmalarıyla da kullanıcıların beğenilerini almaktadır. Bu sayede Türk Telekom kullanıcılarından daha çok beğeniler alarak ve memnuniyeti her zamanki gibi almayı başarmıştır.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir