Kategoriler
Teknoloji

Google’dan iş arayanlara sevindirici haber

İş arayan kişilerin en büyük sorunu düşük maaşlar. Ancak Google bugün itibari ile yaptığı açıklamada iş arayanların maaş bilgilerini arama sonuçlarında görebileceklerini duyurdu. Yani Google’da yapacağımız bir aramada tahmini maaş aralığı yer alacak.

Bu biraz da iş arayanların zaman kaybetmesini önlemek için düşünülmüş bir geliştirme. Çünkü düşük maaşlı iş tekliflerinde iş arayanlar vakit kaybı yaşıyorlar. Google tam da bu konuda yeniliğe giderek kullanıcı dostu olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Google bir çok firmanın veri kaynağını kullanarak arama sonuçlarına yansıtıyor. Bu şirketlerden bazıları Linkedin, PayScale gibi popüler ve profesyonel iş ağları.  Google’ın bu konuda tam olarak yapacağı iş  kategorilerine göre tahmini maaş aralıklarını vererek seçimi kolaylaştırmak. Google’ın yayınladığı duyuruda ise  “Maaşları listelenen işler için o işin tahmini aralığında bir karşılaştırma yapacağız”  şeklinde bir açıklama mevcut.

Google yaptığı açıklamada bu tür bir geliştirme ihtiyacını kullanıcıların geri bildiriminin bir sonucu olduğunu ve bunun aramayı iyileştirip, daha fazla seçenek sunulabildiğini aktarıyorlar. Bir kaç hafta içinde gelecek olan güncelleme ile kullanıcılar arama sayfasında ” Kayıtlı işler” adı altında bir görünüm yani seçenek ile karşılaşacaklar. Her ne kadar geç kalınmış bir geliştirme olsa da kullanıcıların faydasına olduğu için yapılması iyi diye düşünüyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir