Kategoriler
Yazılım

Google Fotoğraflar için gelen yeni özellikler

Google fotoğraflar güncellenerek bir çok adımda değişiklik yaparak uygulama için yepyeni özellikler getirdi. Google fotoğraflar için yepyeni özellikler haberimizin devamında.

Google, geçtiğimiz ay içinde düzenlemiş olduğu I/O 2017 etkinlikte, Fotoğraflar uygulamasının çeşitli yenilikler alacağını duyurmuştu ve yeni özelliklerin neler olacağına dair duyurusunu yapmıştı.

Google, uygulama üzerinde değişikliğe giderek kullanıcıların tıpkı diğer sosyal medya siteleri gibi insanların anlık karelerinin paylaşabileceği bir sosyal platform oluşturmak bu yüzden gelen güncellemeyle birlikte paylaşım özelliğini kullanıcılarını sundu.

Dilerseniz, şimdi uygulamaya gelen yeni özelliklere ve gelen yeniliklere birlikte kontrol edelim.

Google Fotoğraflar uygulaması gelen özellikler

Yeni yelen uygulamanın paylaş özelliği dikkatlerden kaçmıyor uygulamayı açtığımızda alt kısmında yer alan özel bir paylaşım sekmesine dokunduğunuzda google’ın geliştirilmiş yapay zekası ile güçlendirilerek yüz tanıma sisteminden sizlere kişi önerilerinde bulunabiliyor.

Örnek verecek olursak, Bir kişiye düzenli olarak resim gönderdiğinizde ve göndermeyi kestiğinizde bunu size unuttuğunuzu var sayarak size uyarı gönderiyor.

Bununla birlikte dilediği kişiler arasında akıllı olarak seçim yapıp gruplar oluşturmakta, bu şekilde olunca sizin fotoğraf göndermeniz sadece tek bir tık ile gerçekleşiyor.

otomatik paylaşım özelliği geldiğinden dolayı telefonunuzda ki paylaşılmasını istemediğiniz her hangi bir fotoğrafı korumak adına dikkatli olmanız gerekebilir.

Yüz tanıma sistemi oldukça başarılı olmuş, ancak kusursuz diyecek kadar iyi olduğunu söyleyemeyiz. Her ne kadar yapay zekanın akıllı olduğu söylense’de siz her ihtimale karşı uygulamanın bazı özelliklerini ayarlar bölümünden dilediğiniz gibi kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Android ve iOS için gelen güncelleme yakın zaman içerisinde Web üzerinde hizmet verdiği tarayıcıdan’da bazı özellikleri getirecek bilgiler arasında yer alıyor.  Sürekli yenilik getirerek rekabet içerisine girerek paylaşım sitelerin önüne geçmeyi planlayarak ilerleyen aylarda yeni özellikler ile sonuna kadar gidecektir.

Facebook ve twitter gibi paylaşım siteleri gibi yüksek performans yakalar mı bilinmez ama hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine zaten sahip.

“Google Fotoğraflar için gelen yeni özellikler” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir