Kategoriler
Yazılım

Galaxy S8 güncellemesi geldi!

Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy S8 serisi için yeni bir güncelleme yayınlandı. Çıkmasından bu yana ikinci güncellemesini alan S8 modelleri neyi değiştirdi.

Samsung geçtiğimiz günlerde Bixby tuşunu devre dışı bırakmak için ve bunun yerine portre modu aktif gelecek şekilde ayarlanacağına dair haber yayınlamıştık. Gelen güncelleme ile birlikte artık bu mümkün hale gelmiş durumda. Tüm hızıyla Android 8.0 Oreo güncellemesi için çalışan şirket, kullanıcılarına biran evvel buluşturmak istiyor. Çeşitli iyileştirmede bulunan samsung, bu güncellemeyle birlikte cihazın daha stabil çalışacağı yönünde.

 

Güncelleme cihazınıza otomatik olarak yüklenmemişse ayarlardan güncelleme seçeneklerinden cihazınızın güncelleme alabilmesi için taratmanız gerekmektedir. Yaklaşık olarak 480 MB boyutuna sahip olan dosya internet hızınıza göre yüklenecektir. Galaxy S8 modeli için gelen sürüm numarası G950FXXU1AQI9 iken, Galaxy S8 Plus modeli için G955FXXU1AQI9 sürüm numarası yer almaktadır.

DeX platformu ile gelen kullanımı esnasında bazı gerçekleşen problemleri gideren Samsung, bununla birlikte cihazın daha stabil çalışması için çeşitli iyileştirmelerde bulunmuş. Google tarafından yayınlanan güvenlik yaması ile birlikte yer alan güncelleme  bu dosyada yer almaktadır. Güncellemenin ne zaman başlatıldığı ve hangi ülkeler için dağıtıldığı bilinmezken ülkemize gelen bu güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Güncelleme telefonunuza otomatik bir şekilde gelmediyse cihazınızın ayarla kısmından cihaz güncellemeleri bölümünü takip edebilir ve güncelleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir