Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Teksan Jeneratör yenilikçi ürünleriyle Power-Gen Fuarı’ndaydı

Teksan Jeneratör yenilikçi enerji çözümleri ile sektörün en büyük buluşmalarından Power-Gen 2017 Fuarı’ndaydı. Las Vegas’ta gerçekleşen ve enerji sektörünün en büyük organizasyonlarından biri olarak kabul edilen fuar bu yıl da sektörün nabzını tutmaya devam etti. Ürünlerini 120’den fazla ülkeye ihraç eden Teksan Jeneratör’ün ürün gamında önemli yer tutan hibrit jeneratör ve mini aydınlatma kulesi Power-Gen Fuarı’nda yoğun ilgi gördü.

Enerji sektörünün yakından takip ettiği Power-Gen Fuarı bu yıl da firmaların yeni ürünlerini tanıttığı bir platforma dönüştü. Pek çok bölgeden binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi buluşturan fuarda yaklaşık çeyrek asırdır yenilikçi çözümleri ile enerji sektöründe hizmet veren Teksan Jeneratör hibrit jeneratör ve mini aydınlatma kulesi ile yer aldı.

Teksan, Fuar ziyaretçilerinden yoğun ilgi gören Türkiye’nin ilk hibrit jeneratörünü TÜBİTAK işbirliği ile 2015 yılında geliştirdi. Dünyada hibrit teknoloji kullanan sayılı şirketlerden olan Teksan Jeneratör, rüzgâr ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına entegre olarak çalışıyor. Böylece yakıttan yüzde 65 tasarruf sağlarken karbon salınımını da yüzde 80 azaltıyor.

Teksan Jeneratör’ün pratik kullanımı ve az yer kaplama özelliği ile fuarda dikkat çeken bir diğer ürünü ise mini aydınlatma kuleleri oldu. Boyutları yüzde 52 küçülen ve böylece tek seferde daha çok konteyner yüklemesine olanak sağlayan mini aydınlatma kulesi, yüzde 57 daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor ve yüzde 66 daha fazla aydınlık veriyor. Bakım masraflarını düşüren mini aydınlatma kuleleri daha uzun lamba ömrü ile ekonomik bir çözüm sunuyor. Elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde, inşaat sahaları, yol, köprü projelerinin yapımı gibi pek çok alanda aydınlatma amacıyla kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir