Kategoriler
Oyun

Powers United VR Oyun İncelemesi

Sanal gerçeklik oyunları son yıllarda gelişen sanal gerçeklik teknolojisi ürünleri ile daha büyük ilgi topluyor. Çoğunlukla piyasadaki oyunlar mobil cihazlarda oynanan düşük grafikli ve çok profesyonel olmayan oyunlardan ibaretti. Ama Oculus Rift, HTC Vive, Playstation VR gibi yeni teknoloji VR ürün setlerinin bilgisayar ve yeni nesil konsollar için kullanılır hale gelmesinden ötürü; sanal gerçeklik oyunları da gelişti ve artık çok profesyonel yapımlar da piyasaya çıkıyor. Disney’in D23 fuarı, eğlence imparatorluğunun tüm yönlerini kapsıyor, Disney stüdyosu, sanal gerçekliğin Marvel dünyasına da geldiğini açıkladı. Marvel Powers United VR Oyunu, Oculus ve Sanzaru Games tarafından hazırlanıyor ve oyuncuların The Hulk, Captain Marvel veya Rocket Racoon gibi karakterleri kontrol etmesine izin verecek.

Çok Oyunculu Mod ve Piyasaya Çıkış Tarihi

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, oyun Oculus Rift kulaklık seti ve dokunmatik kontrol cihazına da uyumlu bir şekilde piyasaya sunulacak. Oyunun en büyük avantajı, video oyuncularının çok sevdiği modlardan olan Co-Op deneyimi sunacak olması. Birden fazla oyuncu, ortak misyonlarda birlikte oynamak için her biri farklı bir Marvel karakteri rolü üstlenecekler. Disney, gelecek hafta San Diego Comic-Con’da oyunda yer alacak ek karakterler duyurmayı da planlıyor. Değişiklik olmazsa Powers United VR oyunu 2018 yılında piyasaya sürülecek.

Marvel karakterlerinin cazibesi bir yana, oyunun çok oyunculu mod sunması, gerçekten diğer sanal gerçeklik oyunları ile kıyaslandığında çok önemli bir artı özellik. Birden fazla oyuncunun ortak bir hedef doğrultusunda ortak çalışması fikri üzerine inşa edilmiş bir diğer VR oyunu olan Star Trek Bridge Crew’a çok benzeyen Powers United VR, gerçekten mükemmel bir oyun gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir