Kategoriler
Mobil

Galaxy S9 Nöral Tabanlı bir İşlemci ile Gelecek

Herkesin merakla beklediği Samsung’un S9 yapay zeka teknolojisi ile gelebileceği bekleniyor daha önce yapay zeka kullanmış olan  Huawei kirin 970 Apple ise A11 yapay zekaya yer vermişti şimdilerde ise Samsung bu teknoloji ile yakından ilgilenmeye başladı.

Daha akıllı bir samsung

Exynos 9810 işlemcisinde AI algoritmalarının olmasına kesin olacağı açıklandı bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.Bu teknoloji ile yakından ilgilenen  DeePhi firması ile Samsung ortak hareket edecekleri bilgisini verdi.Gelen haberlere göre Samsung Exynos çipi için para yatırdığı söyleniyor.

şirketler arasında ise bundan sonra yapay zeka teknolojisi daha çok rekabet olacağı gibi görünüyor. İlk olarak İphone modelinin çıkarmasının ardından çok büyük bir beğeni toplayan İphone öncülüğünde bundan sora ise diğer firmalar aynı yolda gidecek gibi görünüyor.

İphone’nın kendini modelinde kullanmış olduğu Face ID gibi görsel hesaplamaları ve yüz tanıma işlemini başarılı bir şekilde yaptığı görülüyor. A11 Bionic bunun yanında 600 milyar işlem yapabilme özelliğine sahip Samsung’un Exynos çipinde dahili bir AI çipine yer vermsi Samsung’un bir yüz tanıma özelliği ile geleceği beklenmekte yani yeni Samsung S9 yüz tanıma özelliği ile 2018 yılında gelecek.

Teknolojihaberim .net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir