Kategoriler
İnternet

Google Play Promosyon Kodları Hangi Ülkelerde Geçerli?

Herhangi bir geliştiricinin ücretli uygulamaları kullanıcılara hediye olarak sunulduğunda, karşı taraftan bir promosyon kodu istenir. Tam da bu noktada Google Play Store mobil uygulama mağazası yeni promosyon kodu uygulamasını devreye sokuyor. Peki, promosyon kodları hangi 8 ülkede geçerli olacak? İşte, o sorunun yanıtı…

Google Play uygulamalarını ücretsiz kullanmak için gerekli olan promosyon kodları ne yazık ki sınırlı sayıda bölgeyi kapsıyor. Daha önce belli bölgelere açık olan bu kullanım hakkı genişletildi. Artık aşağıdaki 8 ülkede de Google Play promosyon kodları geçerli olacak. Etki alanını genişletmek isteyen teknoloji devi, hedef kitlesini bu sayede genişletiyor…

Çevrimiçi mağazadan içerik satın almak isteyen kullanıcılar hesap bakiyesine ek olarak bazı durumlarda promosyon kodlarını giriyor. Ücretsiz içerikleri zaman zaman bu kodlarla hediye edilebiliyor. Promosyon kodları pratik bir araç. Şimdi daha geniş alanlarda aktif. Halihazırda Google promosyon kodu uygulaması Türkiye’de de geçerli.

Google, yeni yaptığı açıklamada Play Store promosyon kodları için listeye son olarak eklediği 8 ülkeyi açıkladı. Bunlar:
Yeni Zelanda, Portekiz, Belçika, Yunanistan, Finlandiya, İrlanda, Güney Afrika ve Hollanda.

Tüm bölgeler:

Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Yunanistan, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, İsveç, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir