Kategoriler
İnternet

Google, Android Arama Sonuçlarına Videolar Ekliyor

Google’dan bir yenlik daha. Google video previews adını verdiği bir özelliği Android cihazlarda gerçekleştirilen aramaların sonuç ekranına yerleştireceğini açıkladı.

Bu yapılan yenilik Video previews özelliği Chrome veya Google uygulamaları üzerinden gerçekleştirilen aramalarda çıkacağı açıklandı. Aslında uzun süredir arama ile ilgili videolar sonuç ekranının üst kısmında çıkıyordu. Fakat bu özellikle videoların özeti otomatik olarak sessiz bir şekilde ekranda oynamaya başlayacak.

Google’dan yepyeni özellik

Google, bu özelliğin gelmesiyle birlikte kullanıcıların videoyu izlemeden önce akışını sağlamak amaçlı düşünerek yapmış bulunuyor. Öylelikle artık videoya tıklamadan özetini görebilme imkanı olacak.

Diğer bir açıklama ise bu özellik şimdilik sadece İngilizce yapılan aramalarda geçerli olacak. Yakında bir zamanda diğer dillerde yapılan aramalara da gelmesi bekleniyor. Özelliğin iOS veya diğer masaüstü versiyonlarına ne zaman geleceği ise henüz bir açıklanma gelmedi. Şirket geçtiğimiz günlerde video previews özelliğini masaüstü sürümünde denemeye açmıştı fakat bir hafta sonra tekrar kaldırdı. Videolar sadece Wi-Fi ağına bağlı cihazlarda otomatik olarak oynatılacağı açıklandı.  Böylelikle mobil veri yani sizin internetinizi kullanmamış olacak. Bizi takip etmeye devam edin

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir