Kategoriler
Genel

Toyota yeni hidrojen yakıtlı Fine-Comfort Ride Tanıtıma Çıkardı

Toyota‘nu Tokyo Otomobil Fuarı için farklı konsept hazırladığı ortaya çıktı Toyota, Fine-Comfort Ride isimli hidrojen yakıtı ile giden yeni aracını tanıttı.

Aracın özellikleri 

Tokyo‘da önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan fuar için Toyota yeni konseptini tanıtmaya hazırlanıyor.

Diğer araba şirketleri şuan için elektrikli araçlar üretmesini rağmen Toyota değişik bir araç modelini tanıtacak. “Fine-Comfort Ride” ismini verdiği araç hidrojen yakıtı hücresine sahip araç diğer firmaların elektrikli üretim yaparken Toyta’nın ise bu model üzerinde çalıştığı görülüyor. Araç ise bir depo ile tam olarak 1000 km yol alabiliyor ve deposu ise 3 dakika içinde dolum sağlanıyor.

Toyota’nın yapmış olduğu açıklamada ise aracın iç tasarımı bunu kanıtlar niteliğinde. Aracın koltukları tamamen ayarlanabilir olduğu için premium salon olarak ta nitelendirmek doğru olacak açıklamasını yaptı. İç mekanın ise ayarlanabilir koltuklar sayesinde görüşme içinde kullanabileceğini ifade ederken her hangi bir görüşme içinde kullanabileceğinide dile getirdi. Toyota’nın elektrikli modelleri şuan için herkesin gözdesi olabilir fakat hidrojen yakıt ile bu araçlarında olduğu ve üretim yapacaklarını açıkladı.

Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir