Kişiye Özel Kristal Plaketler Nelerdir?

Sıradaki içerik:

Kişiye Özel Kristal Plaketler Nelerdir?

e
sv

Sürekli Işıkların Önemi ?

avatar

teknolojihaberim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ürün ve video aydınlatmasında günışığı rengini veren ışıklandırmalardan biri de sürekli ışıklardır. Paraflaş benzeri bir aydınlatma sağlayan bu sürekli ışıkların kullanımı paraflaşlardan biraz daha kolay olduğu için fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için daha çok tavsiye edilir. Sürekli ışıklar oldukça geniş bir yelpazedir. Spiral ampul, sıcak sarı-turuncu renk veren, floresan kullanılan ve içerisinde yeni teknoloji led olan sürekli ışıklarda, ürün fotoğrafçılığı için tavsiye edilen sistemlerden bir tanesi 4 ‘lü ya da 5’li duy yapısında içine 5500K spiral ampul takılarak kullanılan sistemdir. Birçok ışık aksesuarı vardır ve bunlardan biri de ışığı yumuşatarak ve tek yönlü gönderdiği için ürün ve portre çekimlerinde en sık kullanılan ekipmanlardan biri olan softboxlardır. Softboxların sekizgen ve dörtgen olarak iki çeşidi vardır. Softboxun içine takılan ve her biri 20 w gücünde olan led ampuller bize toplamda 800 watt gibi bir ışıklandırmayı yumuşakça sağlar. Yani softboxlar zannedildiği gibi ışık değil, ışık şekillendiricidirler. Fiyat ve kurum olarak oldukça kolay ve uygun olan softboxlar youtuberlar tarafından da çok fazla tercih edilmektedirler.

Neden Stüdyo Led Işık Tercih Etmeliyim?

Kullanımı ve fiyatı oldukça kolay ve de uygun olan bir diğer set de led video ışığı setleridir. Led ışıklar üçüncü nesil bir aydınlatma ürünüdür.  Dış mekanlarda ve stüdyolarda kullanılan led video ışığı setleri youtube videolarında, vloglarda, tiktok gibi sosyal mecralarda da son zamanlarda oldukça sık tercih edilmektedirler. En bilindik led ışık tavsiyelerinden biri de youtuberların en çok tercih ettiği Ring Led Light olarak bilinen kullanılması ve kontrolü en basit sürekli ışıklardır. Ring ledleri seçerken ebadına ve watt gücüne dikkat etmek, çektiğin fotoğraf ya da videonun herhangi bir masa lambasıyla çekilmiş olmasından farklı olmasını sağlar çünkü tercih ettiğimiz led ringler kalitesiz ve batarya açısından güçsüz ise aynı ışığı öylesine bir masa lambasından da edebiliriz. 40-45 watt gücünde ve en az 18 inç olan ring ledler küçük bir tavsiye olarak aklınızda bulunsun.

Bu yazımızda sizlere bahsettiğimiz sürekli ışıkları ve onların tüm aksesuarlarını oldukça uygun fiyatlara fotoaksesuar.com’dan güvenle satın alabilirsiniz. Şimdiden keyifli alışverişler!

 

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.