Dell Batarya Sağlığı Nasıl Korunur?

Sıradaki içerik:

Dell Batarya Sağlığı Nasıl Korunur?

e
sv

iMac, Macbook Servisi ile Sağlıklı Bilgisayarlar.

avatar

teknolojihaberim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Macbook gibi maliyeti yüksek bilgisayarlara sahip olduğunuzda başlarına bir şey gelsin istemeyiz. Bu yüzden kılıf vb. her türlü aksesuarı alırız. Çizilmesi dahi canımızı acıtabilir. Ancak her elektronik ürün gibi, Apple bilgisayarlarında bir ömrü vardır. Özellikle bakım temizlik yapılmayan bilgisayarların hem işletim sistemleri yazılımsal olarak yavaşlamalara sebebiyet verir, hem de donanım olarak tozlanan ve ısınan bilgisayar bileşenleri donmalara neden olur. Apple Servisi Macbook ve iMac bilgisayarlarınızı sağlıklı bir şekilde kullanabilmeniz için tüm gerekli işlemleri büyük bir titizlik ile gerçekleştirmektedir.

Bilgisayar Sağlığı Nasıl İyileştirilir?

Yeteri kadar hava alıyor olması son derece önemli bir konudur. Isınan donanımların soğutulması, donanımlar için hayati önem taşır. Aşırı ısınan elektronik parçaların iletkenliği büyük bir hızla azalarak çalışmak hale gelmektedir. Bilgisayarınızın fanı sağlıklı bir şekilde çalışıyor olmalı. Kırık ya da çatlak olması durumunda gürültülü bir çalışma sergilemenin yanı sıra yeteri kadar sıcak havayı dışarıya atamayacaktır. Böylelikle bilgisayar içerisinde yeterli hava sirkülasyonu olmayacaktır.

Birinci olarak soğutma sistemi iyileştirilen bilgisayarın, diğer donanımları detaylı bir şekilde test edilir. Termal macunlar zaman içerisinde kuruyarak ve serinlik seviyesi düşerek işlevlerini yitirir. Macunların temizlenerek yenilenmesi işlemi de soğutma konusunda çok önemlidir. Diğer donanımlarda temizlendikten sonra sıra yazılım temizliğine gelir.

İşletim sistemleri hasarlı olan bilgisayarlara yeniden temiz bir işletim sistemi yüklenmesi gerekir. Resim vb. belgeler yedeklenerek virüs taraması yapılır. Yeniden yüklenmiş yalın bir işletim sistemi içerisinde taranıp temizlenmiş yedekler geri yüklenir. Böylelikle verilerinizi de kaybetmemiş olursunuz.

Sağlıklı donanıma ve temiz bir işletim sistemine sahip bilgisayarları maksimum performans ile kullanabilirsiniz. Tabi ki devamlı artan grafik vb. daha fazla sistem gereksinimine ihtiyaç duymanıza yol açabilir. Böyle bir durumda ise iMac Servis ile donanım yükseltme önerileri alabilirsiniz. Diğer donanımlar incelenerek bire bir uyum içerisinde çalışacak yükseltilmiş donanımlar profesyonel ekiplerimiz tarafından kapsamlı testlerden geçirilerek bilgisayarınıza takılır.

Yeni donanımlar ile son bir kapsamlı test yapılarak bilgisayar yüksek grafik işlemlerine tabii tutulur. Tüm bu testlerden olumlu olarak geçen bilgisayar sahibine gönül rahatlığı ile teslim edilir.

 

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.