Kategoriler
Teknoloji

Robot savaşları artık kurgu değil!

Genelde filmlerden aşina olduğumuz robot savaşları kurgu olmak çıkarak gerçekçilik kazanmaya başlaması için gerekli adımlar atlıyor. Dev Japon firması tarafından geliştirilen MegaBots ve Suidobashi robotları arasında geçecek olan kıyasıya savaş ilk defa kurdu olarak değil gerçek hayatın bir parçası olacak.

Robot savaşları başlıyor!

Twitch üzerinden canlı olarak izleyebileceğiniz robot savaşı 17 ekimde başlatılacak ve Türkiye saatine göre 5:00 gibi bu devasa gösteriyi izleyebileceksiniz. Bu mücadelenin hazırlanması yaklaşık olarak 2 yıldır devam etmekteydi daha erken yapılması planlanan robot savaşı rekabeti ard arda gelen aksaklıklar sebebiyle bu tarihe kadar ertelendi. Yaklaşık olarak 4 metre yüksekliğe sahip her iki robot birbirleriyle dövüşmesi için komutlanacaklar.

 

Robotlardan biri Amerikan yapımı olurken diğer robot ise Japon yapımı olarak karşımıza çıkıyor. MegaBots Eagle Prime, yaklaşık 4 metre uzunluğunda olup 12 ton ağırlığa sahip olurken sağlam bir gövde yapısına sahip olduğunu söyleye biliriz.

Japon yapımı olan Kuratas ise 6 ton ağırlığında 13 ayak uzunluğundadır. Suidobashi Heavy Industries tarafından geliştirilen robota baktığımızda rakibine göre biraz daha kısa olduğunu söyleyebiliriz bu avantaj mı yoksa dezavantaj mı dövüştüklerinde göreceğiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir