Kategoriler
Teknoloji

Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı 29 Kasım’da

Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı 29 Kasım‘da yapılacak. Antalya Expo Center’da düzenlenecek olan etkinlik 2 Aralık tarihine kadar devam edecek. Fuarın bu yıl ki ana teması ise ” Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması” olarak belirlendi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı tarafından yapılan açıklamalara göre  Türkiye tarımsal katma değere bakıldığında dünyada 7. sırada bulunuyor. İhracatta yeni ivme yakalanması için ise teknolojik ürünlerin tarım  ve gıda sektöründe kullanılması gerekiyor. Bu nedenle düzenlenen fuara uluslararası alıcılar  katılacak ve fuarda son teknolojik tarım sistemleri yer alacak.

Her alanda olduğu gibi tarım alanında da dünyada yeni gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelere ayak uydurmak ihracat açısından oldukça önemli. Yeni teknolojiler ile birlikte hem verim artıyor hem de daha sağlıklı ürünler yetiştiriliyor. Bu yıl itibari ile tarım ihracatına bakıldığında İtalya, Belçika, Katar ve Dubai’ye ilk kez domates ihracatı yapıldı. Rusya başta olmak üzere Romanya ve Bulgaristan ise en çok ihracatın yapıldığı ülkeler arasında yer alıyor. Eğer siz de tarım sektörü içerisinde iseniz bu fuara katılmanızı öneririz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir