Kategoriler
Teknoloji

Dans eden robotlar rekor kırıyor!

Dans eden robotlar denemesi daha önce denemesi yapıldı mı bilmiyoruz ama, WL Intelligent Tech yapımı Dobi insansı robotlar Guinness Rekorlar Kitabına girebilmek için bin adet robot dans etti. Dans eden robotlar ile ilgili açıklamalar haberimizin devamında.

Dobi insansı robotlar ilginç ve bir o kadar da eğlenceli bir işe imza atan WL Intelligent Tech, bin robotu eş zamanlı dans ettirerek Guinness Rekorlar Kitabı sayfasına adını yazdırmayı başardı. Aysa ülkesi olan Çin’de gerçekleşen bu deneme eğlenceli bir görüntü ortaya çıkardı.

Robotların dansı Rekor kırdı!

Guinness Dünya Rekorları arasında yer almayı başaran Guangzhou merkezli WL Intelligent Tech şirketi tam 45 santimetre uzunluğunda olan bin 69 adet robotu bir araya getirerek gerçekleştirilen rekor denemesini başarılı bir şekilde tamamladığını görüyoruz.

Çin pazarında satışa sunulan Dobi insansı robotlar  sesle kontrol edilebilir bir özelliğe sahip ve 250 dolarlık bir fiyat etiketi bulunmakta. Bu rekor denemesinden sonra dans eden robotların satış rakamlarının artacağı da bilinen bir gerçek. Yaklaşık olarak robotun batarya süresi 40 dakikaya kadar gidebildiği söylenmekte. Çok yönlü olarak kullanılabilen robot yüzükoyun bir şekilde bırakıldıklarında ayağa çok rahat bir şekilde kalkabiliyorlar. Çin’nin kültürü haline gelmiş olan uzak doğu dövüş “kung fu” sanatlarında da uzman oldukları yönünde bilgiler var ve yoga modu olması da izleyicilerinin dikkatini çekmeyi başardı. İlgili videoyu izlemeniz için buraya yerleştirdik iyi seyirler dileriz.

THN – teknolojihaberim.net

“Dans eden robotlar rekor kırıyor!” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir