Kategoriler
Teknoloji

Altın veren yerli atm 2018’de geliyor

Türkiye de artık ATM‘lerden altın almak mümkün olacak hem yerli hemde Türk mühendislerinin geliştirmesi ve yapmasıyla ortaya çıkan bu yeni ATM 2018 yılında tam olarak faaliyet gösterecek.
Bu işlemi yapan firma ise Elektronet firması tarafından geliştirilmiş olan Altınmatik aynen banka matikler gibi günün her saatinde altın alabileceksiniz bu işlemin öncüleri ise Ekonomi Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK destekleri ile iki yıl içerisinde 2 yılda tamamlandı.

Altınmatik Özellikleri

Altınmatik artık kuyumculara gerek kalmadan 24 saat hizmet verecek özellikle de 1 gram ile 50 grama kadar altın almanıza olanak sağlarken 24 değişik altın altın alabiliyorsunuz ödemelerinizi ise iter nakit isterseniz kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz. Şuan için bazı Ülkelerde sadece gram altın almanıza olanak sağlarken Türkiye’de Altınmatik ise sizlere sertifikalı ve garantili altın alabilirsiniz.

Firmanın yapmış olduğu çalışmaları bankalar ve diğer kuruluşlarla görüşmeler yaptıkları altınmatiklerin ise 2018 yılında ülkemizde kullanılmaya başlayacağını planladıklarını açıkladı şuan ise Dubai’de testler yapıldığını diğer Ülkeler ise Hindistan ve Pakistan ile görüşmeler yapıldığını açıkladı Şuan için ise  Türk mühendisler ile geliştirdiği banka ATM’leri ABD, BAE, İngiltere, Almanya, Malta Gana ve ülkemizde kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir