Anasayfa

Teknoloji haberleri alanında yer alan teknoloji haberim web sitesi, hizmet vermeye devam ediyor. Alanında uzman kadrosu ile birlikte kendine has tarzı ile adından söz ettiren portal, Türkiye’nin önde gelen haber sitelerinden bir tanesidir. Bildiğiniz gibi dünyada teknoloji alanında birçok gelişme yaşanmaktadır. Özellikle yazılım sektöründe ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde yapay zeka alanında yaşanan yenilikler ile birçok ülke programlama sektörüne yatırım yapmaya başlamıştır. Hal böyle olunca ülkemizde de bu alana doğru bir yönelme mevcuttur.

Dünya genelinde teknoloji alanında yaşanan yazılım, donanım, internet, sosyal medya, oyun gibi alanları takip eden uzman ekibimiz  sizlere hizmet vermektedir. Eğer siz de yeni yaşanan gelişmeleri günlük olarak takip etmek isterseniz, web sitemizi takip edebilirsiniz. Ayrıca portalda yer alan Soru-Cevap alanından istediğiniz konuda aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Forum bölümünde çeşitli başlıklar altında güncel konular tartışılmaktadır. Yine Forum’a üye olarak istediğiniz paylaşımları yapabilirsiniz. Tartışma konularına katılabilirsiniz. Kullanıcı memnuniyetini üst seviyede tutmayı amaçlayan platform, her geçen gün geliştirilmektedir.

Teknolojinin hayatımızda daha fazla yer alması sonucunda işlerimiz kolaylaşmaktadır. Özellikle son dönemlerde robotik alanında yaşanan gelişmeler, teknoloji severleri heyecanlandırmıştır. Çünkü önümüzdeki birkaç yıl içerisinde robotlar hayatımızda daha fazla yer alacaktır. 2020’li yıllara gelindiğinde evlerimizde çoğu işimizi robotlar yapacaktır. Evimizin temizliğinden robotlar sorumlu olacaktır. Akıllı çamaşır makineleri, buzdolapları, süpürgeler, klimalar sayesinde hayatımız kolay bir hale gelecektir. Örnek vermek gerekirse, buzdolabı içinde ne kadar yiyecek kaldığı konusunda bizi bilgilendirecektir. Veya bir yemeği yapmak için malzemelerin yeterli olup olmadığı hakkında bilgilendirme yapabilecektir.

Akıllı telefonlar ile ev aletleri arasında iletişim daha da artacaktır. Özellikle akıllı ev teknolojileri sayesinde insanlar daha iyi bir yaşam sürmeye başlayacaktır. Böylelikle zamandan tasarruf sağlanacaktır. Bildiğiniz gibi son yıllarda sürücüsüz otomobiller hayatımıza girmiştir. Teknoloji devleri tarafından üretilen otonom araçlar sayesinde artık sürücüye ihtiyaç duyulmamaktadır. Bunun yanında uzay çalışmalarında iyi sonuçlar alınmaktadır. Spacex gibi uzay şirketi uzay aracını geliştirerek kısa bir süre içerisinde uzaya gönderecektir.